ZajímavostiDavid Shore se při vymýšlení postavy Gregory House dost možná inspiroval slavným detektivem Sherlockem Holmesem od spisovatele Arthura Conana Doylea. Oba mají zvláštní dar odhadnout lidi, jsou drogově závislí, číslo jejich domů je stejné a je zde možná shoda i v jejich parťácích: Wilson a Watson.

Dr. House si za 4 odvysílané sezóny dokázal vytvořit slušnou komunitu fanoušků: v Guinnessově knize rekordů 2009 je seriál zapsán jako “Nejpopulárnější TV show”. Oddaní jsou i čeští fanoušci, kteří seriál v I. ročníku projektu Souboj seriálů v roce 2008 dostali na 1. příčku před Prison Break, Simpsonovy a Lost.

Na ČSFD má Dr. House hodnocení 90%, což ho řadí na celkové 22. místo mezi seriálstvem. To na mezinárodní IMDb se průměrné hodnocení vyšplhalo na 9.2/10: zatím nejlepší hodnocení má dvojdíl House’s Head-Wilson’s Heart (9.7), za nimiž s hodnocením 9.4 stojí Tři příběhy z 1. série.

Fanoušci si vytvořili vlastní slang: ‘Huddy’ je výraz pro vztah Cuddyové a House, což je mimochodem nejdiskutovanější poměr (nejen) na internetu. Existují další termíny jako ‘Hameron’ či ‘Foreteen’, které jsou běžně používány.

Do rolí pacientů jsou ve většině případů vybíráni televizní herci, kteří mají se seriály zkušenosti. Občas se ale v Dr. Housovi mihne herec/herečka znám/á i ze stříbrného plátna (např. Amanda Seyfried, Breckin Meyer či Harry J. Lennix)

Vždy po odvysílání nové epizody v USA se na webu PoliteDissent.com objevují lékařská zhodnocení dané epizody. Přímo na tomto odkazu si můžete přečíst (v angličtině) zatím o všech dosud odvysílaných epizodách.
Tvůrci velice často v úvodních scénách s budoucími pacienty vytvářejí klamy tím, že některá z osob má menší zdravotní komplikaci (kašel, křeč), ale ve finále scénky symptom vykáže někdo úplně jiný.

Dr. Gregory House byl inspirován postavou Sherlocka Holmese… Ale ani Sherlock Holmes nebyl zcela originální, sir Arthur Conan Doyle se nechal inspirovat doktorem, kterého poznal za svých studií medicíny – doktorem Bellem, jehož specializace byla diagnostika.

Dr. Wilson má ve své kanceláři plakáty ke klasickým filmům – Hitchcockovo „Vertigo“ (1958) a Wellesův „Dotek zla“ (1958).

Nemocniční scény se ve skutečnosti natáčí na Princetonské Universitě.

Otec Hugha Laurieho byl doktor.

Gregova motorka je 2005 Honda CBR1000RR Repsol Replica.

První obsazený herec byl Robert Sean Leonard (Dr. James Wilson).

Comments are closed.