TvůrciJe zřejmé, že se seriál jako Dr. House nedá jen tak vycucat z prstu. Za každým dílem stojí početný tým tvůrců. Představíme vám alespoň některé hlavní stvořitele.

David Shore
Jediný muž, který nehraje v seriálu a je v úvodní znělce. A proč? Právě on je totiž stvořitelem Dr. House. Narodil se v Kanadě do židovské rodiny (bratři jsou rabíni), později studoval práva. Pracoval jako advokát, než se přestěhoval do Los Angeles, kde pracoval na seriálu “Směr jih”, načež produkoval úspěšnou sérii “Policie New York”. V roce 2003 mu producent Paul Attanasio podal nápad na show, která by měla úspěšné faktory show jako “CSI” či “NCIS” (Námořní vyšetřovací služba) zkombinovat s lékařským prostředím. Shore si to nechal projít hlavou a samozřejmě to navrhl Foxu. Televize se nápadu seriálu s prvky Sherlocka Holmese ujala, Shore napsal pilotní epizodu a zrodila se hvězda. David je také jedním z hlavních exekutivních producentů a sám zrežíroval epizodu “Příčina neznámá”, která tvoří finále 2. sezóny. V roce 2005 dostal Emmy za scénář Dr. House (za pilotní díl).

Katie Jacobs
Tato žena vede se svým manželem Paulem Attanasiem společnost Heel and Toe Films, která produkuje Dr. House, a tak odprodukovala zatím všechny odvysílané epizody. Katie je jednou z nejdůležitějších osob, co se týče výroby a objevuje se na všelijakých akcích spjatých se seriálem, na nichž občas prozradí nějaké zajímavé spoilery. Svůj režijní debut si odbyla ve třetí sérii, kdy pod její klapkou vznikly epizody “Debílek” a “Lidská chyba”. Stojí také za finálovou epizodou čtvrté sezóny “Wilson’s Heart” a v 5. sérii se ujala režie dílu “Last Resort”.

Bryan Singer
Stejně jako Katie Jacobs, i Bryan Singer stojí za produkcí zatím všech odvysílaných epizod. A na režisérkskou stoličku se posadil u pilotního dílu a epizody “Okamova břitva”. Ovšem tento muž se nevěnuje jen Dr. Housovi, točí vlastní filmy. Své snímky kromě režie i produkuje. Jeden z jeho nejznámějších filmů jsou uznávaní “Obvyklí podezřelí”, figurující často na žebříčcích nejlepších filmů vůbec. Ujal se režie filmu “Nadaný žák” a pak se proslavil dvěma snímky podle komiksu “X-Men”. V roce 2006 natočil nový film o Supermanovi a jeho nejnovější počin je válečná “Valkýra” s Tomem Cruisem.

Deran Sarafian
Celkem 20 epizod Dr. House vzniklo režií Derana Sarafiana. Tento muž tedy vytvořil asi pětinu dosud odvysílaných epizod a dalších 22 odprodukoval (respektive koprodukoval). V počtu zrežírovaných epizod je suverénním vítězem, na druhém místě je Daniel Sackheim s “pouhými” sedmi epizodami. Deran dříve režíroval jeden díl Lost, celkem 15 epizod ze všech tří CSI nebo jeden díl Buffy. Byl taky producentem patnácti epizod Kriminálky New York v letech 2004-2005.

Comments are closed.